четвер, 16 грудня 2021 р.

Юлія Тимошенко: Влада остаточно відірвалася від проблем людей, поправити все зможуть лише перевибори!

Влада цинічно ігнорує проблеми громадян та не збирається їх вирішувати. Народу України варто зробити висновки з попередніх голосувань на виборах і більше не давати негідникам шансу управляти країною.

На цьому під час брифінгу 16 грудня наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Вона нагадала, що монобільшість ухвалила закон, відповідно до якого з 1 січня для малих підприємців скасовується та система роботи, обліку й оподаткування, до якої вони звикли і яка дає їм право нормально працювати. Щоб допомогти ФОПам, «Батьківщина» ініціювала проведення позачергового засідання Верховної Ради.

«Їх проігнорували «слуги народу», Кабмін, вся влада. Тому ми, опозиційні сили, зібрали всі необхідні підписи для того, щоб сьогодні провести позачергове засідання та ухвалити ті закони, які потрібні малим підприємцям, щоб з 1 січня вони не втратили свої робочі місця. Однак під тиском влади декілька депутатів відкликали свої підписи, щоб зірвати проведення засідання. Ось як сьогодні працюють «слуги народу», які перетворилися на ворогів народу, і це продовжується по багатьох напрямах», – обурилася Юлія Тимошенко.

По темі: “Слуги” зривають позачергове засідання по ФОПам .

вівторок, 14 грудня 2021 р.

Припиніть знищувати людей, які працюють для України! – Юлія Тимошенко стала на захист ФОПів

«Батьківщина» вимагає якнайшвидше прийняти представників ФОПів у Верховній Раді, вислухати їхні пропозиції та ухвалили законопроєкт 5866-1, покликаний захистити людей, які працюють для України.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час виступу з трибуни парламенту.

Вона нагадала, що з 1 січня набувають чинності ухвалені владою рішення, які завдають нищівний удар по малому бізнесу. А представники різних видів ФОПів уже довгий час стоять під стінами Верховної Ради і просять не знищувати їх, не заганяти в тінь і не позбавляти мінімального заробітку.

«Показово, що ці малі підприємці голосували за партію влади, тому що в програмі партії були записані гарантії не змінювати систему й умови оподаткування для малих підприємців. Але тільки «слуги народу» зайшли до парламенту, перше, що вони зробили як влада – позбавили ФОПів тих мінімальних систем підтримки держави, які були сформовані роками», – зауважила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» закликала монобільшість і керівництво парламенту  організувати зустріч із ФОПами та врахувати їхні вимоги під час ухвалення рішень.

«Я думаю, вони вже зробили висновки про чинну владу. «Батьківщина» вимагає негайно прийняти представників малого бізнесу у Верховній Раді,  вислухати їхні пропозиції та ухвалити законопроєкт 5866-1, покликаний захистити людей, які працюють для України», – закликала Юлія Тимошенко.

вівторок, 19 жовтня 2021 р.

Владислав Куценко: «Молочанський дитячий санаторій демонструє стабільний розвиток»

За ініціативи депутатів-«батьківщинівців» медична установа отримає понад 870 тис. гривень, які підуть на медичне обладнання, дитяче харчування та ремонт інженерних споруд.

Відповідне рішення ухвалене 7 жовтня на сесії Запорізької облради. Частина коштів піде на інженерні роботи - повну заміну водонапірної вежі на території Молочанського дитячого санаторію. Крім того, медзаклад придбає апарати високочастотної та низькочастотної терапії, ехоенцефалограф, ультразвуковий інгалятор, гідромасажну ванну та інше медичне обладнання та устаткування. Ще 350 тисяч планується спрямувати на дитяче харчування.

«Молочанський дитячий санаторій демонструє стабільний розвиток. Цього року законтрактований з НСЗУ додатковий пакет послуг, розпочалась співпраця з службами соцзахисту інших областей України. Тож, ми підтримуватимемо медичну установу й надалі. Адже це не тільки оздоровлення тисяч дітей з усієї Запорізької області, а й десятки робочих місць», - зазначив керівник Запорізької «Батьківщини» Владислав Куценко.

Протягом останніх 16 років фінансування Молочанського дитячого санаторію здійснювалось, переважно, за залишковим принципом. Ще рік тому медичний заклад знаходився на межі закриття. Однак, після втручання депутатів від «Батьківщини» ситуація змінилась. Сьогодні санаторій має необхідне фінансування і готовий приймати до 100 дітей одночасно.

пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

Заради захисту людей: Юлія Тимошенко запропонувала план зниження тарифів та збільшення субсидій

80% українців не витримають осіннє підвищення тарифів на тепло і газ.

«На вкрай бідні родини обрушують підвищення тарифів в 1,5-2 рази. За розрахунками Асоціації Укртеплокомуненерго, однокімнатна квартира в місяць буде платити на 1000 гривень більше», – наголосила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

На її переконання владі слід «повернутися обличчям до людей» і виконати свої обіцянки, особливо, щодо завершення епохи бідності.


«Перше, що нам треба зробити, – проаналізувати ситуацію і повернутися до нашого закону №4680, який повертає вітчизняний газ українцям по чесній ціні. Крім того наша команда зареєструвала проєкт, за яким  2,7 мільярда доларів, отриманих від МВФ, будуть спрямовані на субсидії людям. Ми відкриваємо цей документ для підписання лідерами всіх фракцій. Треба ухвалити його негайно, тому що після початку опалювального періоду і в країні, і в кожній родині буде колапс. Або в цій залі почнуть думати про людей, або ця Верховна Рада нікому не потрібна!» – наголосила Юлія Тимошенко.


«Батьківщина» вимагає від Верховної Ради негайного ухвалення двохтарифних законів

Заплановане на осінь підвищення тарифів удвічі є сучасним геноцидом, який влада свідомо чинить відносно української нації. Парламенту треба негайно ухвалити розроблені «Батьківщиною» тарифні закони, які зможуть виправити ситуацію. Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час свого виступу з парламентської трибуни. За її словами, разом із підвищенням цін на комірне стрімко скорочуються субсидії.


«Якщо раніше субсидії отримували сім мільйонів господарств, то зараз – лише два із половиною. Це означає, що у людей забрали субсидії, а тепло буде коштувати в півтора раза дорожче. Це не просто знищення українців, це реальне доведення їх до  стану, коли вони не можуть годувати своїх дітей. І це владою ігнорується», – наголосила Тимошенко. Вона закликала депутатів об’єднатися й не допустити енергетичного колапсу, який позначиться на житті кожної української родини. Зокрема, негайно ухвалити законопроєкт №4680, який скеровує на потреби населення газ вітчизняного видобутку, що дозволить суттєво знизити тарифи для людей та підтримати законопроєкт №6011 за яким отримані від МВФ кошти підуть на збільшення субсидій та дотації бюджетній сфері.

 

вівторок, 17 серпня 2021 р.

«Батьківщина» нарощує підтримку, – опитування КМІС

Політична сила Юлії Тимошенко стабільно збільшує кількість прихильників, а «слуги народу» втрачають підтримку серед населення. Водночас зменшується число тих українців, хто схвалює діяльність президента Зеленського.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, яке з 24 липня по 1 серпня 2021 року провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Згідно з опитуванням, якби вибори до парламенту відбувалися в кінці липня, до Верховної Ради пройшли б 5 партій. Партія «Слуга народу» здобула б 20,2%, ОПЗЖ – 18,3%, «Батьківщина» – 16%, «Євросолідарність» – 14,2%. Понад прохідний бар’єр набирає також «Сила і честь» (6,3%).

Порівнюючи з аналогічним дослідженням КМІС за червень, команда Зеленського втратила підтримку з 20,6% до 20,2%, а от «Батьківщина» Тимошенко – навпаки, додала з 14,7% до 16%.

Крім того, за останній місяць стало менше тих, хто схвалює діяльність Володимира Зеленського: у червні позитивно оцінювали дії президента 34,1% громадян, а вже в липні майже на 5% менше. При цьому побільшало українців, які вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку – їх вже 68,7%, а в червні було 64%.

Зростання довіри до Тимошенко стає трендом, – провідні експерти прокоментували останні політичні рейтинги

Українці розчарувалися не просто у владі, а конкретно у Зеленському, та в політиці, яку він проводить. Водночас єдиний політик, яка дослухається до думки народу та захищає їхні права, – це Юлія Тимошенко, яка за останні місяці впевнено нарощує підтримку виборців.

Так характеризують поточну ситуацію, спираючись на останні соціологічні дослідження політичні експерти.

«Якщо візьмемо липневу соціологію, коли за чотирма опитуваннями Тимошенко виривається на другу сходинку за рейтингом довіри, то це вже тренд. І звернуть увагу, вона – єдиний політик, яка їздить зараз у регіональні тури. Лишень дві теми, земля і тарифи, в руках Юлії Володимирівни – це надзвичайно потужна «зброя». А враховуючи те, що соціологи констатують наявність колосального нереалізованого протестного потенціалу в суспільстві, це може вибухнути», – вважає політолог Андрій Золотарьов.

З ним погоджується політична експертка Олександра Решмеділова, яка звертає увагу на те, що три свіжих рейтинги від групи «Рейтинг», СОЦИС, КМІС показали, що українці вважають, що країна рухається у неправильному напрямі. За її словами, це свідчить про те, що виборці шукатимуть альтернативних кандидатів для підтримки.

«Справді, значно зростає рейтинг довіри у Тимошенко. Плюс – у Зеленського збільшується власний антирейтинг. Якщо раніше він приходив у політику «чистим», без власних негативних історій, то побувши біля керма, з’явилася велика кількість українців, які розчарувалися – до того ж не просто у владі, а конкретно у президентові», – наголосила Решмеділова.

понеділок, 2 серпня 2021 р.

Юлія Тимошенко вимагає на РНБО ухвалити рішення про зниження втричі тарифів на газ

Оскільки президент дослухався до критики та вирішив через РНБО не допустити підвищення цін на електроенергію, нехай на засіданні також ухвалять рішення про направлення на потреби людей українського газу та зниження втричі його вартості.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Добре, звісно, що у владі є особистості, здатні прислухатися до конструктивної критики та слідувати порадам. Погано, що влада спочатку створює проблему, а після того, як її тицьнуть носом, береться героїчно боротися зі своїми ж прорахунками», – зауважила Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» порадила владі більше дослухатися до думки людей.

«Тоді й українцям житиметься краще, і РНБО займатиметься властивими їй функціями, а не працюватиме «пожежною командою», руками якої намагаються рятувати країну від непрофесійності виконавчої влади», – переконана Юлія Тимошенко. 

Юлія Тимошенко – лідер за темпами нарощування довіри людей

Рейтинг довіри до політиків очолюють Володимир Зеленський і Юлія Тимошенко. Водночас лідерка «Батьківщини» випереджає президента за динамікою збільшення довіри – за останні пів року вона додала до свого рейтингу 5%. 

Такі результати останнього опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Зеленському довіряють 45% опитаних, а Тимошенко – 31%. Найбільший антирейтинг у Порошенка - 46%.


Якби парламентські вибори проводилися наступної неділі, 24,1% опитаних підтримали б партію «Слуга народу», 14,3% – «Європейську солідарність», 12,8% – «Батьківщину», 12,4% – ОПЗЖ.


Опитування проводилось в останній тиждень липня в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

З 1 вересня стартує добровільно-примусове декларування

Закон щодо запровадження одноразового добровільного декларування та сплати одноразового збору до бюджету набрав чинності. Президентська ініціатива стане справжнім механізмом фінансового грабунку громадян і передусім малого та середнього бізнесу. 

Декларування, що стартує з 1 вересня, триватиме рік. Протягом цього часу громадяни повинні задекларувати наявні грошові кошти, земельні ділянки, житло, транспортні засоби, предмети мистецтва, а також корпоративні права, цінні папери та права на отримання дивідендів. Якщо майно та розмір збережень перевищуватимуть 400 тис. грн, доведеться сплатити ще й одноразовий збір – від 5 до 9%. Оскільки навіть в райцентрах вартість звичайної двокімнатної квартири, зазвичай, перевищує  зазначений в законі «400-тисячний поріг», то сплачувати збір доведеться переважній більшості громадян. Після добровільної «явки з повинною» упродовж 60 календарних днів Декларація перевірятиметься. В разі виявлення помилок - із задекларованих цінностей доведеться сплатити 18%.

Фактично, закон запроваджує подвійне оподаткування доходів. Адже ті, хто мають активи понад встановлений «поріг» тепер повинні додатково або ще раз сплатити податки та одноразовий збір. Водночас, законом створюються, так звані «недоторкані». Це чиновники, депутати, судді та низка інших категорій, які протягом останніх 15 років хоча б раз подавали декларацію на виконання законів щодо запобігання корупції. Закон звільняє їх від сплати одноразового збору.

З 1 вересня 2022 р. усі фізичні особи автоматично вважатимуться такими, що підтвердили сплату податків з усіх своїх доходів і майна. Неточності або розбіжності в деклараціях стануть приводом до притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.

вівторок, 20 липня 2021 р.

Нова гаряча лінія приймає повідомлення про порушення земельного законодавства

Жителі Запорізької області можуть зателефонувати на гарячу телефонну лінію за номером 093-275-88-75 та повідомити про порушення в сфері землеустрою та землекористування, а також повідомити про проблеми, що виникають після старту розпродажу землі, запущеного "слугами народу".

Гарячу лінію запустила Запорізька обласна партійна організація "ВО" Батьківщина ". 

За словами представників цієї політичної сили, жоден з телефонних дзвінків не залишиться без уваги і без відповідної реакції.

понеділок, 19 липня 2021 р.

«Батьківщині» Юлії Тимошенко вдалося захистити людей від запровадження дикого ринку наркотиків

У переддень літніх канікул фракція влади винесла на голосування чергову антинародну ініціативу. Позачергову сесію монобільшість зібрала не заради тих питань, які насправді турбують людей - щодо цін та тарифів, зарплат і пенсій. «Слуги» винесли на голосування закон про легалізацію наркотиків!

Ініціатори закону захопливо розповідали, що це все заради важкохворих, які потребують ліків із вмістом коноплі. Але шляхетною назвою вчергове прикрили страшні речі. Бо насправді закон дозволяв перетворити українські лани на наркоплантації.

«Цей закон про те, щоби в Україні, на наших золотих землях, на наших чорноземах вирощувати не хліб, а наркоту. Продавати її, переробляти. Наших дітей цим годувати. Продавати біля шкіл. Ви що, не знаєте, які у нас суди? Які силові структури? Ви зможете своїх дітей від цього захистити?», - звернулася з трибуни до депутатів Юлія Тимошенко.

 Саме її партія «Батьківщина» стала головним опонентом скандального закону. Легалізація нових препаратів для важкохворих не потребує ухвалення закону, оскільки обіг наркотичних ліків з першого дня незалежності регулюється постановою Кабміну. На переконання лідера «Батьківщини», реалії такі, що жоден орган державної влади не може забезпечити, щоб плантації наркотичної коноплі у регіонах не стали осередками розповсюдження наркоманії. У законопроекті є інші спірні та непродумані норми. Наприклад, дозвіл на реалізацію ліків з канабісу в звичайних аптеках. А як бути з безпекою та запобіганням зловживанням та крадіжкам? Другий приклад - дозвіл на ввезення каннабісу на територію України пацієнтом в кількостях, на які він має рецепт від іноземного лікаря. А як митник зможе перевірити справжність рецепту від іноземного лікаря?

Аргументи Юлії Тимошенко, наведені під час розгляду закону про легалізацію наркотиків, виявилися настільки професійними та беззаперечними, що всупереч наказу керівництва натиснути зелені кнопки «за» відмовилася навіть частина президентської фракції. Закон набрав лише 219 голосів, і рішення прийнято не було. Політичні експерти вже заговорили про подвійну перемогу партії Тимошенко. По-перше, ухвалення закону про легалізацію наркотиків вдалося зірвати і «Батьківщині» вдалося захистити людей від запровадження дикого ринку наркотиків. По-друге, Юлія Тимошенко продемонструвала, хто є реальною альтернативною чинній владі.  Лідерка «Батьківщини» пообіцяла і надалі усіма силами блокувати кожну аферу монобільшості. 

середа, 7 липня 2021 р.

Юлія Тимошенко: «Закон про податкову амністію – розправа «слуг» над своїм народом»

Кожного українця змусять задекларувати своє  майно, активи та заощадження, сплатити з них від 5 до 9% податку, а у разі виявлення неточностей у документах - людей притягуватимуть до відповідальності за кримінальним кодексом.  

Така суть законопроекту «про податкову амністію» ухваленого у першому читанні депутатами від президентської партії «Слуга народу».  Документ викликав неабияке обурення серед політиків, які вимагають зміни нинішнього антисоціального курсу влади. Так лідерка «Батьківщини» Юлії Тимошенко наголосила, що за красивою назвою «слуги народу» приховали закон про знищення середнього класу, побори та приниження людей.  

«Кожен громадянин України муситиме заповнити декларацію, а потім заплатити податок від 5 до 9 відсотків на все майно та заощадження. Це при тому, що декларування для представників влади, депутатів та чиновників різних мастей відбулося без оподаткування – просто так легалізовували і яхти, і церкви. А в людей сьогодні забирають з кишень останнє. Обкладаючи податками машину, квартиру, шматочок землі. Це не легалізація! Це розправа «слуг народу» зі своїм народом», – обурилася Юлія Тимошенко і запевнила, що «Батьківщина» оскаржить чергову антинародну ініціативу влади у Конституційному суді.

Газ знову дорожчає

 

Шокова новина від Слуг Народу. Компанія НАК «Нафтогаз, до якої нещодавно був  призначений новий керівник, з цього місяця підняла ціну на газ для населення на 50%. Тепер вона складатиме майже 12 гривень за кубометр. 

 

«Це нищівне ставлення "Слуг Народу" до людей треба негайно припиняти! Українці не в стані були платити і по 6 грн, а підвищення цін на газ до 12 грн за кубометр є практично геноцидом українців», - прокоментувала підвищення цін на газ лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Вона наголосила, що вимагатиме від влади негайного  скасування  цього  рішення. 

Юлія Тимошенко також нагадала, що у парламенті зареєстрований її законопроєкт, який  направляє  на потреби людей дешевий газ українського видобутку і на основі цього встановлює справедливу ціну.

Адже собівартість вітчизняного газу, за офіційними повідомленнями, складає трохи більше 2 гривень. «Навіщо продавати людям наш власний газ в 6 разів дорожче, по 12 гривень?», - обурилася Юлія Тимошенко.

Вона підкреслила: «Я хочу, щоб люди в країні знали це все! Зараз відбувається злочин, велика корупція! А хто має відкати з цього, ви добре знаєте».

вівторок, 6 липня 2021 р.

Юлія Тимошенко: Ми не дамо розпродати землю!

Наша команда та мінімум 70% українців, які проти розпродажу землі, не здамося. Ми проведемо «земельний» референдум і доб’ємося рішення Конституційного суду. Ми не дозволимо розпродати землю!

Про це заявила голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час виступу з трибуни парламенту. «З 1 липня, почав діяти антиконституційний закон про розпродаж сільськогосподарської землі, який порушує мінімум 22 статті Конституції України. Цей закон передбачає право банкам з іноземними інвестиціями, тобто іноземцям, володіти сільськогосподарською землею. Припиняється право постійного користування землею для наших аграріїв, тобто українське фермерство викреслюється з життя. Починає діяти аукціон, де гроші, а не національні інтереси і не розвиток фермерства, будуть вирішувати, кому належатиме земля і кому вона буде приносити прибуток. Весь пакет «земельних» законів дозволяє розвиватися великим спекулянтам і монополіям. По суті «слуги народу» перетворили нашу землю в заробітки для іноземних і власних олігархічних корпорацій», – наголосила Юлія Тимошенко.

Вона нагадала, що ухваленими монобільшістю змінами до Земельного кодексу власникам землі дозволяється знімати верхній шар чорноземів. Водночас держава позбавляється будь-яких контролюючих функцій за використанням землі. За словами Тимошенко, команда «Батьківщини» та українці, які проти розпродажу чорноземів, будуть конституційними методами захищати українську землю.

«Президент України та його оточення заборонили людям проводити на цю тему референдум через своє представництво в ЦВК і повністю зруйнували Конституційний суд для того, щоб не дозволити ухвалити рішення про антиконституційність закону про землю. Наша команда і 70% українців не здаємося. Ми все одно проведемо референдум і доб’ємося рішення КСУ. Ми не дозволимо розпродати землю!» – запевнила Юлія Тимошенко.

Пресслужба ПП ВО «Батьківщина».

вівторок, 15 червня 2021 р.

Влада зриває розгляд «земельного» подання «Батьківщини»

Попри спроби президента завадити законному розгляду справи про неконституційність «земельних законів» в Конституційному Суді, команда «Батьківщини» разом з народом захищатиме національні інтереси та буде боротися за право українців бути господарями на своїй землі.

«Враховуючи, що в Конституційному Суді, все ж таки є більшість, щоб визнати цей закон неконституційним, за дорученням президента Управління державної охорони силоміць завадило участі у судовому засіданні двох суддів –  Голові КСУ Олександру Тупицькому і судді КСУ Олександру Космініну. Це зроблено, щоб не допустити ухвалення законного рішення про неконституційність розпродажу землі», – переконана лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко. Саме через відсутність двох суддів КСУ головуючий у справі був вимушений перенести розгляд справи на не визначений термін.

«Таким чином здається українська земля іноземним корпораціям і банкам. Але ми не плануємо здаватися. Ми йдемо вперед. Якщо КСУ, президент, ЦВК діятимуть неконституційно, то ми будемо об’єднувати народ і захищати національні інтереси на площах», – запевнила Юлія Тимошенко.

«Батьківщина» продовжить захищати землю від розпродажу

Попри обіцянки про народовладдя, представники «слуг народу» у ЦВК зірвали проведення «земельного» референдуму. «Батьківщина» оскаржуватиме це рішення у суді.

Про це заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. «Як відомо, з 1 липня набирає чинності закон про розпродаж сільськогосподарської землі – одразу з правом володіння землею іноземними банками, зняття верхнього шару чорноземів, з припиненням державного контролю та  позбавленням наших фермерів землі. Одним зі шляхів зупинення цього знищення держави був референдум. Ми перевірили, як в реальності все це відбувається. Майже 12 тисяч людей, які склали ініціативну групу, подали заяву в ЦВК для того, щоб розпочати референдум проти продажу сільськогоспземлі. Все було зроблено чітко по закону, без будь-яких відхилень. Але на засіданні ЦВК «слуги» зірвали проведення референдуму, за який виступає абсолютна більшість громадян в нашій країні. Це був тест для влади на здатність слухати людей, працювати в інтересах українського суспільства. Обіцянки про народовладдя від «слуг народу» – це глибокий обман. Вони віддають те, що належить українцям, транснаціональним компаніям й іншим олігархічним структурам, з якими вони начебто «борються». Наша команда буде пильною та буде боротися всіма доступними методами, щоб не дозволити розпродаж української землі», – запевнила Юлія Тимошенко.

понеділок, 14 червня 2021 р.

ДЕЛЕГАТИ ХХХІ-го ЗВІТНО - ВИБОРНОГО ЗЇЗДУ АФЗУ ОБРАЛИ НОВОГО ПРЕЗИДЕНТА

Новим очільником Асоціації фермерів та приватних землевласників України став Гончаренко Віктор Григорович, що  до цього займав посаду віце-президента Асоціації та голови Черкаської АФЗ.

12 червня 2021р. відбувся ХХХІ звітно-виборний з'їзд ГО Асоціація фермерів та приватних землевласників України , на якому було розглянуту актуальні питання діяльності Асоціації напередодні запровадження ринку землі, намічено напрямки її діяльності з метою захисту інтересів фермерів в цей складний час та обрано нові керівні органи організації.

Більшістю голосів президентом АФЗУ було обрано Віктора Гончаренка, діючий до цього часу президент АФЗУ Микола Стрижак зняв свою кандидатуру на користь В. Гончаренка, відповідно Василь Бурлака не набрав достатньої кількості голосів та посів друге місце під час голосування.

Першим віце-президентом АФЗУ обрано Віктора Васильовича Шеремета, віце-президентами Якуба Івана Миколайовича, голову Чернігівської АФЗ, Зубенка Олександра Івановича, голову Донецької АФЗ, та Кузьмича Андрія Вікторовича, голову Рівненської АФЗ.

До складу Ради АФЗУ увійшли всі голови обласних осередків АФЗУ, почесні президенти Шкарбан Микола Іванович, Томич Іван Федорович, Миркевич Микола Степанович та Стрижак Микола Іванович.

Окрім того членами Ради АФЗУ обрано Івана Зайця, депутата минулих скликань ВРУ, Віктора Жердицького, депутата минулих скликань ВРУ, Леоніда Кириченка, голову Ради Старійшин АФЗУ та Михайла Данкевича, головного редактора газети „Вісник Фермер України”.

Також делегати з’їзду проголосували за повторне обрання Народного депутата України Вадима Івченка представником АФЗУ у Верховній Раді України.

Михайло Данкевич.

понеділок, 24 травня 2021 р.

Токмачани взяли участь у зборах ініціативної групи з організації всеукраїнського народного референдуму

«Батьківщина» разом із людьми дали старт референдуму на захист землі 

До організації всеукраїнського волевиявлення зголосилися долучитися 17 тисяч людей. Ініціативну групу «земельного референдуму»  утворено в кількості 11 тисяч учасників, які невдовзі розпочнуть збір трьох мільйонів підписів.

Збори ініціативної групи, організовані фермерськими й аграрними асоціаціями та профспілками, громадськими організаціями за підтримки команди «Батьківщини» та її лідера Юлії Тимошенко, відбулися у селі Березівка, що на Київщині. В них взяли участь представники всіх регіонів України. Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко закликала українців піднятися на мирну боротьбу, яка називається референдум, і вибороти щасливе майбутнє для себе і всіх прийдешніх поколінь. «Те, що ми робимо, – це справа для України, для народу. Пройдено всі складні процедури закону про референдум. І зараз у нас практично бездоганно витримані всі вимоги закону», - заявила Юлія Тимошенко.

Учасники зборів одноголосно підтримали формулювання питання майбутнього референдуму, яке звучатиме так:«Чи підтримуєте ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?».

Згідно з даними останнього опитування соціологічної групи «Рейтинг»77% українців переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку купівлі/продажу сільгоспземель повинно ухвалюватися на всеукраїнському референдумі. 79% українців виступають проти розпродажу вітчизняних чорноземів іноземцям.

Продаж землі – тільки після референдуму!

У зборах ініціативної групи з організації всеукраїнського народного референдуму, що відбулись під Києвом 22 травня, взяли участь близько тисячі жителів усіх 5 районів Запорізької області, в тому числі жителі міста Токмака.  На їх переконання, законом про дозвіл на продаж сільськогосподарської землі, який набуває чинності з 1 липня,  влада «виштовхує» простих селян з українського ринку землі, натомість відкриває шляхи потужним іноземним корпораціям та латифундистам. Члени ініціативної групи з організації референдуму від Запорізької області, серед яких чимало представників «Батьківщини», вважають, що референдум – це не просто шанс відстояти землю, а шанс захистити майбутнє та зберегти Україну.

«Згідно з Конституцією України земля належить українському народу. Тому саме власник, а це український народ, повинен вирішувати долю землі на всенародному референдумі, а не купка депутатів у Верховній Раді ", - наголосила депутат Запорізької обласної ради від «Батьківщини» Валерія Матвієнко.

Як відомо, нещодавно прийняті зміни до закону про ринок землі, дозволяють продавати українську землю іноземцям, скасовують заборону на продаж особливо цінних земель та надають переважне право на купівлю землі особам, які збираються займатися видобутком корисних копалин. Чимало жителів Запорізького регіону виступають рішуче проти цього.  Наприкінці квітня був створений комітет захисту землі в Запорізькій області. До його складу увійшли керівники  фермерських господарств, науковці, депутати обласної та районних рад, підприємці та громадські діячі з усіх районів області. Комітет одноголосно підтримав ініціативу проведення загальнонаціонального референдуму. 

понеділок, 17 травня 2021 р.

«Батьківщина» відкрила гарячу лінію щодо земельного референдуму

Отримати будь-яку інформацію, а також приєднатися до ініціативної групи з організації всенародного опитування можна за номером безкоштовної всеукраїнської гарячої телефонної лінії 0 800 30 2019 та 093 275 88 75 яку запустила команда «Батьківщини».

«Батьківщина» завжди послідовно виступала за те, що земля має належати тому, хто на ній живе та працює. Ми були єдиною політичною силою, що не дала жодного голосу за закони, які дозволяють розпродаж наших чорноземів, лісів та річок іноземним корпораціям та банкам», – наголошує лідер політичної сили Юлія Тимошенко. За її словами, референдум – це не просто шанс відстояти нашу землю, а шанс захистити майбутнє та зберегти країну. На сьогодні  «Батьківщина» залишається  єдиною політичною силою, що не дала жодного голосу за закони, які дозволяють розпродаж українських чорноземів іноземним корпораціям та банкам.

Референдум – шанс зберегти країну!

79% громадян виступають проти розпродажу землі іноземцям, що стартує вже з 1 липня.  Абсолютна більшість українців вважає, що це питання мусить вирішуватися на всеукраїнському референдумі. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг». Опитування проводилось 23-27 квітня в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

77% опитаних переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення повинно ухвалюватися на всеукраїнському референдумі. 58% громадян однозначно готові взяти у такому референдумі участь, 17% – радше за все візьмуть участь, 20% – планують проігнорувати.

Найбільш одностайні ж українці в питанні доцільності розпродажу вітчизняних чорноземів іноземцям. 79% виступають проти такої політики. Підтримують цю ідею лише 15%.

Як відомо, головним противником розпродажу української землі іноземцям є «Батьківщина» Юлії Тимошенко, яка нині допомагає українцям із організацією «земельного» референдуму. На 22 травня призначено з’їзд ініціативної групи, яка проводитиме збір підписів.

середа, 28 квітня 2021 р.

Запорізькі аграрії підтримують референдум проти продажу землі

Учасники круглого столу «Відкриття ринку землі: як земельна реформа вплине на українців», що відбувався у Запоріжжі, утворили Регіональний комітет захисту землі.

Захід зібрав понад 40 учасників, серед яких керівники фермерських господарств, підприємці, науковці, депутати  обласної та районних рад. В засіданні «круглого столу» також взяв  участь заступник голови Запорізької обласної ради, керівник Запорізької «Батьківщини» Владислав Куценко.

«Ми повинні використовувати інструментарій, який сьогодні підтриманий парламентом та підписаний президентом, а саме - закон про референдум. Він дає народу право висловлюватись з будь яких питань.  На моє глибоке переконання, сьогодні люди проти продажу сільськогосподарських земель. Адже це несе безробіття, бідність, посилення трудової еміграції, загострення демографічної й екологічної кризи. І саме люди можуть дати найкращу відповідь на питання, потрібен ринок землі чи ні», - зазначив Владислав Куценко.

«Наміри дозволити скуповувати наші землі іноземцям – неприпустимі. Адже земля – це національне багатство, базис української економіки. Тому ми повинні на референдумі  зламати будь-чиї плани дозволити іноземцям скуповувати українські чорноземи», - вважає голова асоціації фермерів та приватних землевласників Запорізької області, депутат облради Валерія Матвієнко.

Учасники засідання «круглого столу» підписали спільну резолюцію, якою одноголосно підтримали проведення всеукраїнського референдуму, а також створили комітет захисту землі. До його складу увійшли фермери, підприємці, депутати, науковці,  громадські діячі.

вівторок, 13 квітня 2021 р.

Прийом депутата обласної ради МАТВІЄНКО ВАЛЕРІЇ ВАЛЕРІЇВНИ тимчасово призупинено

Відповідно статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 7 квітня  про запровадження у Запорізькій і Хмельницькій областях від 9 квітня «червоного» рівня епідемічної небезпеки  та з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в Україні  встановлено карантин.

У зв’язку з вищезазначеним, прийом депутата обласної ради МАТВІЄНКО ВАЛЕРІЇ ВАЛЕРІЇВНИ тимчасово призупинено.

Всі консультації за телефоном: 097-331-23-11

понеділок, 5 квітня 2021 р.

Запорізька обласна рада підтримала всі рішення «Батьківщини»

З ініціативи депутатів партії «Батьківщина» в Запорізькій облраді 33 млн гривень буде виділено на потреби медзакладів регіону.

Обласна дитяча лікарня отримає близько 8,2 млн. гривень на ремонт, нове медичне обладнання та харчування маленьких пацієнтів.  Міській дитячій лікарні виділено 10 млн. гривень на реконструкцію занедбаної будівлі інфекційного відділення.

Також виділені кошти будинку дитини «Сонечко», обласному кардіологічному центру, швидкій допомозі, обласному бюро судмедекспертизи та Запорізькій школі-інтернату №1 для дітей з особливими потребами.

В міжсесійний період депутати від «Батьківщини» домоглися виділення понад 4 млн. гривень медичному центру репродукції людини, обласному центру екстреної медичної допомоги, Молочанському дитячому санаторію та психіатричному санаторію в Запоріжжі.

«Всі наші ініціативи без виключення були підтриманні депутатським корпусом облради. Медичні заклади та установи регіону отримали необхідні кошти. За нинішніх умов це надважливо. Запорізька «Батьківщина» й надалі приділятиме велику увагу та підтримуватиме медичні заклади нашого регіону», – наголошує керівник Запорізької «Батьківщини» Владислав Куценко.

Політична сила приділяє увагу не тільки питанням підтримки медицини. Саме з ініціативи «Батьківщини», Запорізька облрада виділила 1 млн. гривень на реконструкцію очисних споруд в Пологах та понад 2 млн. гривень на ремонт каналізаційної мережі в смт. Чернігівка.

субота, 3 квітня 2021 р.

У Токмаці розпочався Всеукраїнський турнір з вільної боротьби "Кубок Токмака"

03 квітня у Токмаці розпочався  Всеукраїнський турнір з вільної боротьби "Кубок Токмака", який вивів на килим 350 спортсменів. 

Головний суддя змагань – Геннадій Кірпіньов.

Серед інших гостей, спортсменів вітала і місцева команда ПП ВО «Батьківщина»: Валерія Матвієнко, депутат облради, Віталій Сіденко і Дмитро Яйло, депутати Токмацької міської ради, Оксана Прилуцька, громадська активістка, помічниця депутата міськради Олега Матвієнка.

Звертаючись до спортсменів, Валерія Матвієнко, зокрема, побажала спортсменам вдало виступити та зазначила, що кожні нові змагання – це крок до перемоги та досягнення нових вершин. 

пʼятниця, 19 березня 2021 р.

Сільгоспвиробники Запорізької області у Токмаці обговорили свої проблеми

19 березня  2021 року у Токмаці відбулися збори громадської організації «Асоціація Фермерів та землевласників Запорізької області» (АФЗ).

Присутні на заході сільгоспвиробники області та запрошені заслухали питання:

- Про діяльність АФЗ Запорізької області за період з  лютого  2020 року  по   березень 2021 року,  та завдання що випливають з рішень  ВГО АФЗУ;

- Звіт  ревізійної комісії;

- Про умови та участь фермерських господарств  в отриманні державної фінансової підтримки в 2021 році;

- Про порядок розпаювання землі, наданої  фермеру в постійне користування;

- Обрання  делегатів на 31-й  звітно-виборний з`їзд  АФЗУ   м. Київ.  

Голова ГО "АФЗ Запорізької області" Валерія Матвієнко в своїй доповіді, зокрема, зазначила:

В значно більшому складі  ми з вами останній раз зустрічалися  ще   12 лютого 2020 року. 

У  зв`язку з карантином було певне затишшя в діяльності  АФЗУ в Києві.  Але 24 лютого цього року відбулося засідання Ради АФЗУ в Києві, де були розглянуті   та схвалені «Концепція реалізації державної політики у сфері розвитку сільського господарства та сільського розвитку України до 2030 року» та  « Про державний аграрний реєстр та  внесення змін в систему  державної фінансової  підтримки» тощо.  

Стосовно запровадження державного аграрного реєстру,   Рада АФЗУ  прийняла рішення в такій редакції  - "Взяти до відома для використання на принципах добровільності".

Також  Рада звернулася  до Кабінету Міністрів  про скасування  негативних наслідків від ліцензування пального для фермерів.

З різних причин  ми не приймали участі в цьому  засіданні Ради.  Але  висловили свої думки і бачення по обговорюваних питаннях.

Я, особисто, зустрілася, на другий день після засідання Ради, з керівництвом АФЗУ  в Києві,  де проговорили по всіх цих питаннях.  Представники нашої Асоціації   (Пінчук (на фото - праворуч), Ремига, Стусь) були запрошені і приймали участь у роботі  конференції Дніпропетровської  АФЗУ.

І   сьогодні,  ми обговоримо питання, які найбільше турбують фермерів і всіх сільгосптоваровиробників.

По земельних питаннях . Прийнятий і підписаний Президентом України Закон  про ринок землі.  В результаті зусиль фермерів, с/г  виробників та громадськості, які здійснювались   і в 2019 році, і в 2020 році  все ж було досягнуто, те, що в Законі  була знята пряма норма продажу землі  іноземцям.   Значно обмежений продаж (до 100 га в одні руки). Та й досить важливо, що в дію закон вступає лише з 1 липня 2021 року.

В той же час   ми вважаємо, що в питанні продажу землі ще  дуже багато "білих плям", і,  наявна нормативна база не готова  для забезпечення прозорого і справедливого ринку землі.

Так, по ринку землі, немає  запобіжних заходів від спекуляції.  В  Україні  багато мільйонерів і мільярдерів, яким не складно за відповідні кошти набрати по 100 і більше громадян, через яких вони в змозі  будуть "закупити"  величезні масиви землі.   І, таким чином, заграбастати землі по всіх областях України.

Що стосується земельних, так би мовити, внутрішніх конкретних питань, то діяльність нашої Асоціації за останні місяці  була  направлена на сприяння в вирішенні ряду земельних конфліктів і не тільки конфліктних ситуацій.

Так, до нас  ще  взимку звернулась, від імені власників земельних паїв с. Гусарки Більмацького району, група місцевих фермерів стосовно передбачуваної вирубки лісосмуг і будівництва натомість вітрових електростанцій.    Від імені Асоціації ми звертались до Запорізького Держгеокадастру, щоб було відмінене рішення.  Була отримана відповідь  від ДЗК,  яку ми й надіслали заявникам в Гусарку.

Сприяли, щоб 430 га земель колективної власності колишнього КСП в Токмацькому районі, що були передані в оренду деяким землекористувачам, як землі державної власності, були повернуті назад і розпайовані громадянам - колишнім членам КСП.

Порушили питання про оформлення документів на розпаювання земель по 2 га  працівникам соціальної сфери і іншим громадянам Новопрокопівської  сільської ради, які користуються цими землями вже не один десяток років, а тепер ДЗК хоче їх по – своєму розподілити.

По землі є й, мабуть, постійно будуть ті, чи інші проблеми.

Одним із важливих, було прийнято рішення Ради АФЗУ (10.06.2020)  про  продовження  політики затвердженої  попередніми з`їздами , і знову підтверджено, ще раз  в рішенні Ради АФЗУ вже 24 березня 2021 року,   щодо кадрового представлення фермерства у профільному міністерстві на посаді  заступника Міністра, Директора Департаменту розвитку фермерства та сільських територій, Генерального директора  Укрдержфонду.»   Ми, також , будемо  сприяти втілення в життя цього рішення.   Нині, за наполегливості  і  агровиробників   України,  утворено   Міністерство аграрної політики.    Верховна Рада України 17 грудня 2021 року призначила міністром Міністерства аграрної політики та продовольства  очільника Держгеокадастру Романа Лещенка.   Під час виступу до голосування,  Лещенко назвав одним із завдань для Міністерства аграрної політики та продовольства «чітке наведення ладу в земельних правовідносинах.»

В Дніпропетровську, на конференції АФЗУ,  виступаючими - представниками державних служб була надана така інформація:

-   по ліцензуванню пального - з  5-го березня призупинено перевірки і накладення штрафів ( до вирішення питання Урядом);

- по землях постійного користування, в разі смерті фермера, земля залишається при фермерському господарстві; ( Ріш. Верховного Суду України)

- по блокуванню податкових накладних - при облдержадміністраціях створені відповідні комісії  по розблокуванню таких накладних;

- по пересуванню великогабаритної техніки -  по автодорогах міжобласних, ширина габариту - 3,75 метра,   по автодорогах по  районах і населених пунктах обмеження не встановлені.

За  останній час, в цьому році, відбулося багато змін в житті нашого суспільства.

Так, восени в державі була проведена, так звана, децентралізація влади.   В області утворено п’ять районів, а в них ліквідовані сільські ради і створені об`єднані  територіальні громади. 

З самого початку ,  ГО «АФЗ» відстоювало  інтереси сільських рад і територіальних громад на право самостійного, добровільного об єднання  територіальних громад  в період адміністративно – територіальної реформи і децентралізації влади.  Але принципом добровільності було знехтувано і влада все вирішила так, як їй треба було.

Кожен колишній район по-своєму мабуть постраждав від цього.

Я скажу, наприклад про Токмацький район, і як це сказалося,  і ще скажеться на діяльності  фермерських  та  інших сільгосппідприємств .

Ну, по-перше, ми, на жаль, втратили Токмацький район і тепер входимо до складу Пологівського району.  А по територіальних громадах,  всі  сільські ради приєднали до міст  Токмак і Молочанськ.  Не утворено жодної сільської територіальної громади.  А що значить сільським територіям бути у складі  Токмацької  міської територіальної громади,  де  70 відсотків депутатів – це жителі міста?  Все це, однозначно призведе до погіршення  ситуації на селі, і сприятиме подальшому процесу скорочення населення, а, в послідуючому  і зникненню самих сіл.

Ми, від імені Асоціації фермерів активно виступали на всіх рівнях за те, щоб в районі були створені  сільські ОТГ,  але на жаль, вийшло все так, як потрібно було владі.

В   жовтні місяці 2020 року відбулися місцеві вибори.  Перед цим, ми пропонували нашим членам асоціації по всіх районах балотуватися кандидатами в депутати місцевих рад, незалежно від якої партії.  Частина з них приймали участь у виборах.

  Вибори були дуже складними.  Депутатами   обрано:

•        5  членів нашої Асоціації  до  Токмацької міської територіальної громади;

•        1 – депутатом Молочанської  міської  територіальної громади;

•        1 – депутатом Запорізької обласної ради.

Я вважаю, що за рахунок входження членів Асоціації до складу депутатів місцевих рад,  статус нашої Асоціації  лише  посилився  і  це дасть нам можливість результативніше вирішувати питання.

І, ще про таке. 

Деякими силами нині багато робиться,  для того щоб розколоти сільгоспвиробників , фермерів.   Все це здійснюється і громадськими і політичними  угрупуваннями.  Свіжий приклад – протягом останніх 3-х тижнів така організація, як ВАР (Всеукраїнська Аграрна Рада)  проводила в нашій області (Василівка, Мелітополь  та ще в інших містах), кустові збори – семінари для фермерів та підприємців, залучаючи їх до себе. Але  ж, насправді,  ВАР  захищає інтереси великих агрохолдингів,  у яких  по  200 – 300 тис. га землі, і які  по своїй суті зацікавленні в зменшенні і навіть в знищенні  фермерства в державі. Вони, до речі, проти надання державної підтримки фермерам і голосували проти цього Закону у Верховній Раді. Тому   нам необхідно,  щоб у нас була   єдність і ми  повинні  йти  й розвиватись  своїм  прийнятним для нас шляхом.

Про  коронавірус.  Хочу  особливу увагу звернути на проблему  коронавірусу, яка, як бачимо, буде лише посилюватись.

Будьте  обережними  й  бережіть себе та своїх рідних.  Бажаю всім  бути завжди здоровими! 

7 квітня 2021 року АФЗУ скликає в м. Києві Національний Форум захисту землі

У зв’язку з наближенням катастрофічної загрози вступу в силу з 1 липня 2021р., так званих, «законів про ринок землі» та теперішньому злочинному протягуванні Верховною Радою антиукраїнського законопроекту №2194, що під виглядом децентралізації узаконює всякі злодіяння по відношенню до української землі і українського селянства та керуючись рішенням Ради АФЗУ скликаємо на базі АФЗУ 7 квітня 2021 року в м. Києві -- Національний Форум захисту землі.

До участі у Форумі залучаються фермери та сільгоспвиробники, а також - представники інших секторів суспільства, фахівці різних галузей економіки, науки, захисники країни та державники - усі, хто усвідомлює безальтернативну необхідність ліквідації уже діючої загрози !

Місце проведення та час буде повідомлено додатково.

Ініціативна група:

- Іван Томич - голова Союзу українського селянства;

- Микола Стрижак - президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України;

- Віктор Шишкін - суддя Конституційного суду України у відставці;

- Віктор Жердицький - співкоординатор Суспільної Системи;

Контакти АФЗУ: ел. пошта: farmasuk1@ukr.net, тел. 044-228-48-19, 098-228-48-19.

пʼятниця, 12 березня 2021 р.

Про Стратегію розвитку Молочанської школи-інтернату

Ні для кого не секрет, що в умовах сьогодення, ведуться розмови щодо можливого закриття спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів в майбутньому.

Вважаю, що таке важливе питання не повинно залишитися без уваги і має бути детально вивчено.

У зв’язку з цим, 4 березня я відвідала саме такий об’єкт, який знаходиться на території, від якої мене обрано депутатом.

Так, це Молочанська загальноосвітня школа-інтернат… прибувши на місце мене, в першу чергу, вразила величезна територія, яку займає даний заклад (майже 6 га). На вході зустрічав  директор школи Віталій Агафонов. Під час розмови керівник закладу розповів про досягнення персоналу та вихованців, про потреби та плани на майбутнє.

Серед безлічі потреб, головною є забезпечення школи системою пожежної безпеки, а це за словами Віталія Агафонова, приблизно 1.5 млн. гривень. Щодо харчової безпеки, то в даному випадку, керівник разом з персоналом доклали багато зусиль шляхом залучення позабюджетних коштів, та наблизили харчоблок до основних вимог  ХАСПП  (концепція, що передбачає систематичну ідентифікацію, оцінку і управління небезпечними чинниками, що суттєво впливають на безпеку продукції). Погоджуюсь з керівником, що система харчування, а особливо для дітей, відіграє дуже важливу роль.

В цілому, розмова була досить довгою та змістовною, обговорено багато питань, які необхідно вирішувати.

Ще однією темою, яка мене зацікавила, була Стратегія розвитку Молочанської школи-інтернату. Даний документ розроблено Віталієм Агафоновим разом з колективом.

Серед основних змін – перепрофілювання закладу в навчально-реабілітаційний центр. Але для реалізації такого плану необхідні немаленькі кошти. Без допомоги ззовні нічого не вийде. Навіть участь в конкурсах та грантах не принесе бажаних, необхідних коштів (за інформацією В.Ю. Агафонова в 2020 році заклад залучив близько 200 тис. позабюджетних коштів).

Загалом, після екскурсії по закладу та розмови з керівником, в мене склалося дуже позитивне враження від побаченого та почутого. На сьогоднішній день,  із впевненістю можу сказати, що школа-інтернат живе, а не існує. Адже посмішки дітей були дійсно щирі, а їх підробити неможливо. Стіни в закладі квітнуть різнобарвними квітами та мультперсонажами.

Вважаю своїм обов’язком відстоювати право на життя таких об’єктів, як Молочанська школа-інтернат. Адже зруйнувати можна завжди встигнути, а ось чи побудуємо ми щось нове…

Валерія Матвієнко, депутат Запорізької обласної ради від ПП ВО "Батьківщина".